Çocuk Gelişimi DGS Okul Öncesi

Üniversite sınavında 2 yıllık Çocuk Gelişimi kazandıysanız artık ön lisans diplomanızla hemen sınavsız Okul Öncesi Öğretmenliği bölümüne kayıt yaptırabilirsiniz. Çocuk Gelişimi DGS Okul Öncesi bölümünü okumanız için artık önünüze ne sınav engeli çıkacak, ne de taban puanla uğraşacaksınız. Avrupa’nın en saygın okulları sizi kabul etmek için her yıl belli kontenjanlar doğrultusunda alım yapıyor. Yani Türk gençlerine hayallerine ulaşabilmeleri için sınavsız dikey geçiş şansı sunuyor. Bu okullarda ülkemizdekine benzer hiçbir şekilde sınav yapılmamaktadır. Kayıt için 2 yıllık MYO yani Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olmanız yeterli. Okulları bir başka şartı da 25 yaşını doldurmamış olmaktır. AIDS gibi ciddi hastalıklara ahi olmadığınıza dair sağlık raporunuzun da mutlaka kayıtta yanınızda olması gerekiyor.

Bologna Eğitim Kriterleri doğrultusunda müfredata sahi olan okullar uzaktan eğitim konusunda gençlere çığır açıcı bir avantaj sağlıyor. İsteyen gençler tek bir bölümde, mesela Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde okurken, isterlerse ikinci bir bölüme daha kayıt yaptırabiliyorlar. Böylece iki bölümden birden mezun olunabiliyor. Çifte diploma şansı veren okulların harç bedelleri de oldukça düşük. Çocuk Gelişimi DGS Okul Öncesi bölümü için yaklaşık 1500 Dolar ödemeniz yeterlidir. Eğer iki bölümde aynı anda okumayı düşünüyorsanız da ortalama 3000 Dolar vererek bu hayalinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı Ülkelerde Lisans Tamamlama Fırsatı

Pek çok ülkede alınabilen sınavsız lisans tamamlama eğitimini Bosna Hersek, Ukrayna, Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Kosova, Belarus ve Moldova gibi ülkelerdeki yüksek kalitede eğitim veren üniversitelerde de alabilirsiniz. Çocuk Gelişimi DGS Okul Öncesi lisans tamamlama sürecinde dersler ve sınavlar İngilizcedir. Kayıtta her öğrenci için verilen şifre ve kullanıcı adı sayesinde okulların resmi web sitelerinde derslere girilebilir ve sınavlara da katılmak mümkündür. Mezun olunduğunda YÖK’e başvuruda bulunarak denklik belgesi almak mümkün olduğu için iş konusunda herhangi bir sorun da yaşanmıyor. Verilen mavi diplomalar hem ülkemizde, hem de yurt dışında sayısız ülkede geçerli olduğu için iş konusunda oldukça avantajlı duruma olunuyor.

Avrupa’nın en iyileri arasında kabul gören üniversitelerden birinde Çocuk Gelişimi Dgs Okul Öncesi eğitimi almak, iki yıllık eğitiminizi 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak için hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz. Sevdiğiniz bölümde okumak, 4 yıllık lisans eğitimi almak, mavi diploma sahibi olmak için sadece danışmanlarınızla görüşmeniz yeterli olacaktır. Sınırlı sayıdaki kontenjanlar dolmadan bir an evvel evraklarınızı hazırlayıp sınavsız dikey geçiş için başvuruda bulunabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!