Çocuk Gelişimi Mezunlarına Okul Öncesi Öğretmenliği Sınavsız Geçiş

Ülkenizde kalarak da yut dışında iyi bir okuldan diploma alabilirsiniz. Nasıl mı? Tabi ki sınavsız geçiş yapabileceğiniz ve uzaktan eğitim alabileceğiniz okullara kayıt yaptırarak. Hem çalışıp hem de okuyabileceğiniz gibi, istediğiniz bölüme sınavsız geçiş yapma hayalinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Çocuk Gelişimi mezunlarına Okul Öncesi Öğretmenliği sınavsız geçiş imkanı sunan ülkelerden birinde, çok iyi bir üniversiteden mavi diploma alarak tüm hayallerinizi artık gerçekleştirebilirsiniz. Ukrayna, Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Kosova, Belarus ve Moldova gibi pek çok ülkede eğitim alabilir ve Çocuk Gelişimi Bölümünü Okul Öncesi Öğretmenliğine dönüştürebilirsiniz. Bu geçişi yapabilmek için de herhangi bir sınava girmenize gerek kalmaz. Yani üniversite seçme sınavı veya taban puan gibi sorunlarla hiç uğraşmadan doğruca istediğiniz bölümde okuyabilirsiniz.

Uzaktan eğitim şansınızın da olduğu bölümlerde isterseniz giderek doğrudan eğitim hayatının içinde yer alabilirsiniz. AKTS sisteminin yani Avrupa Kredi Transfer Sistemi’nin geçerli olduğu okullarda eğitim almanın pek çok avantajı vardır. Öncelikle Çocuk Gelişimi mezunlarına okul Öncesi Öğretmenliği sınavsız geçiş imkanı sunan okullar sayesinde daha önce aldığınız derslerden AKTS sayesinde muaf olabileceksiniz. 2 yıllık MYO diplomanız artık 4 yıllık olabilir ve siz Çocuk Gelişimi Bölümünü bitirdikten hemen sonra doğrudan Okul Öncesi Öğretmenliği bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Dikey geçiş sınavları gibi hiçbir sınava girmenize gerek kalmayacak. Pek çok yabancı ülkede, en iyi okullarda size sunulan kontenjanlardan yararlanabilir ve doğrudan dikey geçiş yapabilirsiniz.

Avrupa Standartlarında Eğitime Sınavsız Geçiş Şansı

Daha önce 2 yıllı eğitiminiz esnasında aldığınız dersler sınavsız geçiş yapmanız halinde ortak ders olarak görülecek ve AKTS kapsamında olduğunuzdan tekrar aynı derslerin eğitimlerine katılmak zorunda kalmayacaksınız. Çocuk Gelişimi mezunlarına Okul Öncesi Öğretmenliği sınavsız geçiş imkanından yararlanırken 1500 Dolardan başlayan çok ekonomi rakamlara öğrenim görebilirsiniz. İsterseniz bazı üniversitelerde iki bölümde aynı anda okuyabilir ve ortalama 3000 Dolar gibi bir rakama iki diplomaya birden sahip olabilirsiniz. Ülkemizdeki eğitim şartlarından çok daha uygun rakamlara 4 yıllık üniversite mezunu olabilir ve böylece ailenizi de ekonomik olarak sıkıntıya sokmamı olursunuz.

Çocuk Gelişimi mezunlarına Okul Öncesi Öğretmenliği sınavsız geçiş imkanı sunan okulların avantajlarından yararlanabilmek için bu konuda size en profesyonel yardımı sunacak olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkez ofisleri ile irtibata geçmeniz ve her türlü başvuru kayıt işlemleriniz için danışmanlarınızla görüşmeniz yeterli olacaktır. AKTS sistemi ile doğrudan 3. Sınıftan başlayacağınız eğitiminizden sonra alacağınız mavi diplomalar hem ülkemizde, hem de Avrupa’da iş bulmanızda size yardımcı olacak, hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!