Okul Öncesi Sınavsız Geçiş Nasıl Yapılır

İstediği 4 yıllık bölümde okuyamayan ve 2 yıllık eğitimlerini dikey geçiş ile lisans eğitimine tamamlamak isteyen gençlerin en çok merak ettiği sorulardan biri de okul öncesi sınavsız geçiş nasıl yapılır şeklindedir. Bu sorunun ülkemizdeki cevabına bakıldığında her iki yıllık ön lisans eğitimini tamamlamış olan genç, 4 yıllık lisans eğitimi için dikey geçiş sınavına girmek ve belirlenen taban puanı almak zorundadır. Ülkemizde bu şekilde işleyen sistem dışında başka seçenekler de mevcuttur. Artık gençlerimiz uzaktan eğitim alabilecekleri ve aynı zamanda lisans tamamlama programlarına dahil olabilecekleri yabancı üniversitelere ilgi gösteriyorlar. Dünyanın her yerinden öğrenci kabul eden pek çok prestijli üniversite gençlere dikey geçiş konusunda büyük avantajlar sunuyor.

Oldukça cüzi rakamlara yurt dışındaki bir üniversiteye sınavsız geçiş yapabilirsiniz. Özellikle Ukrayna, Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Kosova, Belarus ve Moldova’da buluna Avrupa’nın en prestijli, saygın üniversitelerine doğrudan dikey geçiş yapabilirsiniz. Bu ülkelerdeki üniversitelere Okul Öncesi sınavsız geçiş nasıl yapılır diye merak ediyorsanız hemen belirtelim ki, bu ülkelerdeki okullarda herhangi bir sınav yapılmıyor. Sadece 2 yıllık ön lisans diplomasına sahip olmanız, 25 yaşını doldurmamış olmanız ve aynı zamanda sağlık raporu almanız halinde hiçbir sınava girmeden hemen dikey geçiş yapabilirsiniz.

Avrupa’ya Sınavsız Geçiş Fırsatı

Evinizde, oturduğunuz yerden kalkmadan isterseniz 2 bölümde dahi uzaktan eğitim alabilirsiniz. Yani Okul Öncesi sınavsız geçiş nasıl yapılır diye kafanıza takmanıza gerek yok. Puan almadan, sınava girmeden hemen başvuru yapabilir ve AKTS (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) ile daha önce aldığınız dersleri saydırabilir, eğitiminize 3. Sınıftan başlayabilirsiniz. 1500 Dolar gibi çok cüzi rakamlarla ödeyeceğiniz harç bedelleri de en büyük avantajınız olacak. YÖK tarafından da denkliği olan mavi diplomaya sahip olabilmeniz artık çok kolay. Pek çok saygın üniversiteye başvuruda bulunabilir ve dikey geçiş ile alakalı hiçbir sınav stresi yaşamadan da lisans tamamlama programına kayıt yaptırabilirsiniz. Sınavların ve derslerin İngilizce olduğu eğitim sistemi sayesinde evinizde sadece kullanıcı ismi ve şifrenizle girip eğitiminizi tamamlama şansınız elinizde olacak.

Eğitim hayatınızı şansa bırakmamak için yapmanız gereken şey Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkez ofisleri ile görüşmek olmalıdır. Bugüne kadar sayısız gencimizin eğitim hayallerine kavuşmasına aracılık eden danışmanlar sayesinde siz de eğitiminizi Avrupa’nın en iyi okullarında tamamlayabilirsiniz. Ülke bilgilerinden eğitim sistemine, başvuru ve kayıt işlemlerinden iş olanaklarına kadar sayısız konuda bilgi alabilir, geleceğinizi kendiniz şekillendirebilirsiniz.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!