Çocuk Gelişimi DGS Taban Puanları

Lisans mezunu olmadığınız için artık üzülmenize gerek yok. Sınavlardan istediğiniz puanı alamamış olabilirsiniz. Bu durumda elbette ülkemizdeki DGS sınavları bir çözüm sunuyor. Ancak tek çareniz bu sınav değil. Başka alternatifleriniz de var. Özellikle son yıllarda dünyanın her yerinden öğrencinin tercih ettiği, hatta Türk öğrencilerin de her yıl artan bir sayıyla başvuru, kayıt yaptırdığı pek çok Avrupa ülkesindeki üniversite hayallerinizi gerçekleştiriyor. Bologna Eğitim Kriterleri doğrultusunda eğitim veren, akademik kadrosu dünyada isim yapmış olan köklü, saygın üniversitelerde artık siz de eğiti alabilirsiniz. Bu eğitimi almak için Çocuk Gelişimi DGS taban puanları ile ilgili bilgi almanıza veya endişe yapmanız da artık hiç gerek yok çünkü bu okullarda herhangi bir puan uygulaması yok.

Sınavsız şekilde dikey geçiş yapabileceğiniz okullar pek çok ülkede bulunuyor. Bu okullarda her yıl belli kontenjanlar açılıyor. Bu önemli eğitim fırsatını kaçırmamak için mutlaka kontenjanlar bitmeden okullara başvuruda bulunmak ve kayıt yaptırmak gerekiyor. Çocuk Gelişimi DGS taban puanları sadece ülkemizdeki sınavlar için geçerli. Yurt dışındaki eğitiminiz için bu puanlara ihtiyacınız yok. Sadece 2 yıllık diplomanızla, sağlık raporunuzla başvurmanız yeterli. Tabi ki 25 yaşın üstünde olmamanız da gerekiyor. Bosna Hersek, Ukrayna, Moldova, Kosova, Gürcistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Belarus gibi ülkelere hemen başvur yapabilirsiniz. Sınırlı sayıdaki kontenjanlar için zamanı mutlaka iyi kullanmalısınız.

AKTS Sistemi ile DGS Stresi Bitiyor

Artık Çocuk Gelişimi DGS taban puanları canınızı sıkmayacak ve sizi korkutmayacak. Bundan sonrasında sadece eğitiminize odaklanacaksınız. Okullarda AKTS yani Avrupa Kredi Transfer Sistemi olduğu için de herhangi bir şekilde yıl kaybınız olmayacak. MYO eğitiminiz esnasında gördüğünüz dersleri yeniden görmezsiniz. Yani ortak dersleriniz sayılacağı için muaf olur ve doğrudan 3.sınıftan başlarsınız. Uzaktan eğitiminiz esnasında üniversitenin web sitesinden kullanıcı isminizi girip, şifrenizi kodladıktan sonra hemen derslere katılabilirsiniz. Sınavlara da aynı şekilde girebilirsiniz. Eğitim dili İngilizce olduğundan da farklı bir dil öğrenmek zorunda kalmazsınız. 1500 Dolar gibi çok uygun, ekonomik rakamlardan başlayan harç bedelleri ile bütçenizi zorlamadan tüm eğitim hayatınızı sürdürebilirsiniz. Tek bölümde okurken dilerseniz ikinci bölümde de okuyabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkez ofisine giderek veya size en yakın şubeye uğrayarak hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Sizin için kayıt işlemlerini kolayca yürütecek olan Eurostar gösterdiği çabalar sayesinde size en iyi üniversiteyi bulacak, tüm bölümlerle alakalı bilgi verecektir. İşinizi şansa değil, Eurostar’a bırakın, geleceğe güvenle bakın.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!