Okul Öncesi Sınavsız Geçiş Nerelerde Var?

Dikey geçiş sınavlarından bunalan gençler artık istedikleri bölüme lisans tamamlama başvuru yapabilmek için yurt dışı seçeneklerini de değerlendiriyorlar. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleri ile irtibata geçerek kendilerine en uygun ülke ve üniversiteleri bulan gençler, eğitimlerine çok daha iyi bir başlangıç yapabiliyor ve geleceklerini erkenden garanti altına alıyorlar. Bu durumda pek çok gencimiz de Okul Öncesi sınavsız geçiş nerelerde var diye düşünüyor. Eurostar’ın da katkıları ile bugün dünyanın pek çok ülkesinde, pek çok üniversitede dikey geçiş sınavı olmanda doğrucan lisans tamamlama eğitimleri alınabiliyor. Özellikle Ukrayna, Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Kosova, Belarus ve Moldova gibi ülkelerde bulunan saygın üniversitelerde gençlerimiz 4 yıllık diplomalarını almak için eğitimlerine başvuruda bulunabiliyorlar.

Dünyanın en saygın okulları arasında bulunan sayısız üniversite gençlerimize sınavsız dikey geçiş hakkı veriyor. Ekonomik açıdan çok uygun harç bedelleri olan okullarda 1500 Dolar harç ödeyerek kolaylıkla eğitime başlanabiliyor. Bologna Eğitim Kriterleri esasınca yürütülen müfredatlar ve gençlere mezun olduklarında verilen mavi diplomalar geleceklerine yaptırım yapmak isteyenler için çok büyük birer avantaj haline geliyor. YÖK tarafından denklik belgesi de alınabilen okullardan mezun olan gençler hem Avrupa’da iş bulabiliyorlar, hem de bu üniversitelerden mezun oldukları için iş konusunda sıkıntı da çekmiyorlar. Okul Öncesi sınavsız geçiş nerelerde var diye merak eden gençlere isterlerse Ukrayna’daki üniversitelerde, isterlerse Bosna Hersek’te veya Gürcistan’da ve daha pek çok ülkede hemen eğitimlerine başlayabileceklerini söyleyebiliriz. Prestijli bir diploma sahibi olmak için bu üniversitelerin sunduğu kontenjanlardan yararlanan gençlerimiz 3. Sınıftan eğitimlerine başlayabiliyorlar.

2 Yıllık MYO Diploaması

Hiçbir sınav engeli ile karşılaşılmayan okullarda gençlerden herhangi bir taban puan da istenmiyor. 25 yaşını doldurmamış her genç bu ülkelerdeki okullarda lisans tamamlama şansına sahip olabiliyor. 2 yıllık MYO diploması ve tam teşekküllü bir kurumdan alınmış sağlık raporu ile başvuru işlemleri başlatılabiliyor. Kayıt yaptıran öğrencilere okul tarafından bir şifre ve kullanıcı adı veriliyor. Bu bilgilerle okulun sitesine giriş yapan gençler uzaktan eğitim için derslere girip, sınavlara katılabiliyorlar. Evlerinden uzaklaşmadan veya çalıştıkları işten ayrılmadan da yurt dışında en iyi okullardan birinde lisans tamamlama programına katılmak artık çok kolay. AKTS yani Avrupa Kredi Transfer Sistemi uygulanan okullarda 2 yıllık MYO eğitimlerinde görülen derslerden de muaf olunuyor. Böylece gençler zaman kaybetmiyorlar. Siz de Okul Öncesi sınavsız geçiş nerelerde var diye merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey size en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine uğramak olmalıdır. Sizlere her konuda yardım edecek profesyonel danışmanlarınız sayesinde sınavlara girmeden doğrudan lisans tamamlama programlarına dahil olabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!