Çocuk Gelişimi Sınavsız Geçiş Hakkı Olan Üniversiteler

Yurt dışında eğitim almak isteyen gençlerin en çok merak ettiği soruların başında Çocuk Gelişimi sınavsız geçiş hakkı olan üniversiteler geliyor. Artık Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın da katkıları ile pek çok ülkede sınava girmeye gerek kalmadan hemen lisans tamamlama programlarına girmek mümkün. Öğrencilerden gelen talepler üzerine pek çok üniversite ile görüşme yapan Eurostar yetkilileri sınavsız geçiş yapma hakkını daha da yaygın hale getirmek konusunda büyük bir görev üstleniyorlar. Bu bağlantılar sayesinde bugün artık başta Ukrayna ve Bosna Hersek olmak üzere, Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Kosova, Belarus ve Moldova gibi ülkelerde sayısız üniversiteye geçiş yapmak mümkün.

Bu ülkelerde bulunan Çocuk Gelişimi sınavsız geçiş hakkı olan üniversiteler sayesinde 2 yıllık MYO mezunları artık kolayca 4 yıllık lisans tamamlama eğitimlerine hiç ara vermeden ve herhangi bir sınava girmek zorunda kalmadan başlayabiliyorlar. Sınavın yanı sıra okullarda herhangi bir taban puan zorlası da bulunmuyor. Gençler 2 yıllık MYO diplomaları ile başvurabiliyorlar. Uzaktan eğiti alabilen gençler isterlerse aynı zamanda çalışma hayatlarını da sürdürebiliyor ve ailelerinin yanından ayrılmadan da eğitimlerini lisans derecesinde tamamlayabiliyorlar. Harç bedelleri ortalama olarak 1500 Dolar civarında olduğu için pek çok genç aynı anda iki bölümde birden eğiti alabiliyor ve bu durumda da ödedikleri rakam 3000 Dolar civarında oluyor.

Sınavsız Geçiş Hakkı

Avantajlarla dolu Çocuk Gelişimi sınavsız geçiş hakkı olan üniversiteler her yıl belli zamanlarda Türk öğrenciler için de kontenjan açıyorlar. Başvuru sürelerini kaçırmamak ve kontenjanlar dolmadan kayıt yaptırmak isteyen gençler Eurostar merkezlerine akın ediyorlar. AKTS sitemi olan, Bologna Anlaşması doğrultusunca eğitim verilen üniversitelerde mezun olanlara mavi diplomalar veriliyor ve bu diplomalar ülkemizde de geçerli olduğundan iş bulma konusunda avantaja neden oluyor. Dünyanın pek çok yerinde geçen diplomalar YÖK tarafından da tanındığı için gençlerimiz mezun olduklarında iş konusunda sıkıntı yaşamıyorlar.

Siz de hiçbir sınava girmeden dikey geçiş yaparak yurt dışında saygın kabul edilen üniversitelerde lisans tamamlayabilir, aldığınız diploma ile kariyerinizi hayal ettiğiniz gibi başlatabilirsiniz. Geniş akademik kadrolara sahip olan üniversitelere isterseniz doğrucan gidip öğrenci olabilir, isterseniz uzaktan eğitim şansınızı değerlendirebilirsiniz. Çalıştığınız işten ayrılmadan evinizden sınavlara girebilirsiniz. Taban puan uygulaması olmayan ve sizleri sınav stresine sokmayan Çocuk Gelişimi sınavsız geçiş hakkı olan üniversiteler için daha geniş bilgiyi size en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerine giderek alabilirsiniz.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!