Okul Öncesi Öğretmenliği Dikey Geçiş Şartları Puanları Kontejanları

Üniversitede okumak istediğiniz bölüm aslında Okul Öncesi Öğretmenliği idi ama siz 2 yıllık bir bölümde okudunuz. Şimdi de hayallerinizi gerçekleştirebilmek için elinizdeki imkanları zorlayıp dikey geçiş sınavlarına hazırlanıyorsunuz. Bu eğitimi yurt dışında almaya ne dersiniz? Avrupa’nın en saygıdeğer, en prestijli okullarında Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde öğrenci olabilirsiniz, üstelik hiçbir şekilde sene kaybı yaşamadan. Bu noktada aklınıza gelecek olan Okul Öncesi Öğretmenliği dikey geçiş şartları puanları kontenjanları nelerdir sorusuna hemen yanıt verelim. Öncellikle Bahsi geçen ülkelerde herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Yani dikey geçi sınavı yapılmaz. Öğrenciler doğrudan okula başvuruda bulunu, istediği bölümde eğitimine devam edebilmektedir. Bunlardan biri de Okul Öncesi Öğretmenliği’dir.

Uzaktan eğitim alarak da lisans eğitiminizi bu saygın okullarda sürdürebilirsiniz. Okul Öncesi Öğretmenliği dikey geçiş şartları puanları kontenjanları konusunda bilmeniz gereken şeylerden biri sınav veya taban puan gibi bir uygulamanın söz konusu olmadığıdır. Dikey geçiş sınavsız şekilde yapılır ve öğrencilerin iki yıllık ön lisans eğitimlerinin diplomasına sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca 25 yaşını doldurmamış olmak da aranan şartların başında gelmektedir. Bunun dışında öğrencileri zorlayacak herhangi bir ön kabul veya şart bulunmamaktadır. Diploması olan, AIDS gibi hastalıklar taşımayan gençler doğrudan başvuruda bulunabilir ve kayıt yaptırabilirler. Kayıt esnasında resmi bir kuruluştan alınmış, Sağlık Bakanlığı onaylı sağlık raporunun da bulundurulması gerekmektedir.

Dikey Geçiş Sınavı Stresi Çekmeden Lisans Alabilirsiniz

Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Moldova, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kosova, Gürcistan ve Belarus gibi ülkelerde dikey geçiş sınavına gerek duymadan doğrudan 4 yıllık lisans eğitiminizi tamamlamak için başvuruda bulunabilirsiniz. Okul Öncesi Öğretmenliği dikey geçiş şartları puanları ve kontenjanları konusunda merak ettiklerinizi Eurostar ofislerinden de öğrenmeniz mümkündür. Bu ülkelerdeki okulların her biri farklı kontenjanlara sahiptir ve çok yoğun talep aldıkları için başvuru süresinde öğrencilerin ellerini çabuk tutmaları yararlarına olacaktır. AKTS uygulanan okullarda daha önce görülen dersler bu sistem sayesinde yeniden alınmaz ve muafiyet oluşur. Öğrenciler belirlenen tarihlerde kayıt yaptırarak kontenjanlardan yararlanıp hemen 3.sınıftan eğitimlerine başlayabilirler.

Her okul kayıt yaptıran öğrenciye okulun resmi web sitesinde kullanmak üzere bir şifre ve kullanıcı adı tahsis eder. Bu bilgilerle sınavlara ve derslere girilebiliri. Dersler de sınavlar da İngilizce yapılmakta ve öğrenciler çok cüzi rakamlara harç bedelleri ödeyerek ekonomik açıdan da rahat etmektedirler. İster tek bölümde, isterseniz iki bölümde aynı anda eğitim alacağınız bu fırsatı kaçırmadan hemen size en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı ofislerine gidebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!